o chórze

Warto nas poznać

Chór Dziecięcy Miasta Łodzi

Pomysłodawcy i założyciele zespołu to Anita Vranjes oraz Waldemar Sutryk – dyrygent, kompozytor, chórmistrz, pedagog i organista. Nad opieką wokalną czuwa Barbara Urzędowicz. Aktualnym managerem chóru jest Elżbieta Zygowska. 

Waldemar Sutryk

Chórmistrz

Chór Dziecięcy Miasta Łodzi powstał we wrześniu 2015 i od tego czasu koncertował w Polsce oraz za granicą. Dzieci brały udział w licznych koncertach, a w swoim dorobku artystycznym mogą poszczycić się także udziałem w operze dziecięcej Hansa Krasy „Brundibar”. Była to polska premiera w pełnej obsadzie dziecięcej. Chór reprezentował Polskę i region łódzki na Festiwalu Kultury Polskiej w Luksemburgu, śpiewał w Berlinie, Norymberdze i Gossweinstein (Niemcy), występował również w Belgii i w Czechach. Dzieci nagrały już swoje pierwsze teledyski i są w trakcie nagrywania kolejnych. Mają w swoim dorobku płytę z kolędami z corocznego koncertu kolęd w Teatrze Muzycznym oraz są w trakcie nagrywania płyty w hebrajskim i jidysz. Oprócz zajęć chóralnych dzieci biorą udział w dodatkowych zajęciach (np. kilkumiesięczny kurs w „Toastamaster’s International Youth Club” opanowując sztukę wystąpień przed większymi grupami, jak również umiejętność pozytywnej krytyki i opanowywania stresu), mogą też korzystać z zajęć aktorskich czy ruchu scenicznego.

” Muzyka jest stenografią uczuć – Lew Tołstoj

Chór Dziecięcy Miasta Łodzi śpiewa w 16 językach a cappella z podziałem na 4-7 głosów w oryginalnych aranżacjach. Zespół ma bogaty repertuar. Specjalizuje się w utworach czterech kultur (reprezentujących 4 kultury zamieszkujące przed wojną w Łodzi) oraz we własnych utworach o naszym mieście i jego historii. Dużą częścią repertuaru stanowią utwory w hebrajskim i w jidysz śpiewane głównie a cappella. Kolejną ważną częścią repertuaru są utwory patriotyczne, klasyczne, ludowe i sakralne. Nie brakuje również rozrywki oraz kolęd i pastorałek z różnych stron świata. Chór działa jako niezależne stowarzyszenie. Patronat honorowy nad Chórem Dziecięcym Miasta Łodzi objęła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

 

wrażenia

Poznaj opinie o naszym Chórze

Dołącz do naszej wielkiej chóralnej rodziny

Umów się na przesłuchanie już dziś

Ponad

0

dzieci śpiewało

Działamy ponad

0

lat w Łodzi

Za nami ponad

0

koncertów

Śpiewamy w

0

językach

Kadra

Nasi eksperci

Barbara Urzędowicz

śpiewaczka, pedagog,